Press – Kusak Haber, Turkey June 2016

Kusak-Haber-Istanul-Turkey-Park&Pedal-June-28-2016

 

BOSTON’UN PARKI VE PEDAL PROGRAMI

Boston’un parkı ve pedal programı taşıt Bitirim reçel atlamak için izin verir

Trafik Soldiers Field Road, Cambridge ve Boston şehir giden önemli bir arter, Charles Nehri yakınında Mark Rabinsky parklar gibi arabasına tampon için tampon taradığını, onun bisiklet alır ve döngüsü yolu geri kalanı hazırlar onun Harvard Üniversitesi’nde iş.

“Benim yolculuk tüm nehir boyunca olduğunu. Her sabah böyle güzel bir yolculuk,” Rabinsky, Park & Pedal kullanarak Bitirim gridlock son birkaç mil kaçınan taşıt küçük ama artan sayıda biri söyledi. genişletilmiş son geçen yıl başlatılan ve program 19 stratejik konuma büyük istihdam merkezlerine yakın bir sürü ve insanların kolayca dört yerine iki tekerlek üzerinde kendi gidip tamamlamak için bir fırsat olarak ücretsiz otopark hizmeti sunmaktadır.

girişimi Dave Montague, ilk fikirle Massachusetts yetkilileri yaklaştı katlama bisiklet ve yapan bir şirketin kurucusu göre, diğer ABD ve dünya şehirlerden dikkat çekiyor. kadar uzakta Kopenhag, Danimarka, ve Christchurch, Yeni Zelanda gibi temsilcileri, bilgi onu temas etmiş, dedi.

bugüne kadar Park & Pedal kullanıcı sayısına herhangi bir tam sayı olmasına rağmen, devlet tarafından lanse faydaları daha az trafik, daha az karbondioksit emisyonlarını ve sağlıklı yaşam tarzını içerir.

Boston, diğer kentsel alanlarda olduğu gibi, büyük sokaklarda bisiklet yolları tayin ve Hubway, popüler bir bisiklet paylaşım programı yayıyoruz, daha pedal dostu olmaya son yıllarda gayret var. Yine, bisiklet commuting sık sık veya kenti yakınlarında yaşayanlar için uygun bir seçenek olarak görülüyor, çok daha az tipik banliyöde için.

“Ortalama Amerikalı işten 12 mil yaşıyor, ama biz bir anket yaptık ve ortalama Bostonlu bir bisikletleri 12 mil binmek istemiyor. Bu işe almak için sabah çok uzak onlar için,” Montague dedi.

Yani açıkça Wayland işten yaklaşık 18 mil yaşıyor Rabinsky için doğrudur. O pratik Cambridge Akamai Technologies işinden onun Framingham evden bisikletle tamamen yaklaşık 50 kilometrelik gidiş-dönüş yapmak için buldum ama şimdi sık sık Park & Pedal kullanıcı hırslı bisikletçi Jonathan Zarkower için doğrudur.

“Ben bazı büyük egzersiz ve ben gerçekten yapmaktan zevk şey yapıyor, bir sürü para saklıyorum” Zarkower dedi.

Program ayrıca Dan Heffernan, onun Government Center hukuk bürosuna döngüsü için tüm yol kullanılır ama o büyüdükçe kısaltmak için karar Newton bir avukat gibi Boston’a yakın yaşayan insanlar için çekici.

son birkaç mil pedal onun bisikletle tırmanma önce dedi, “bir yere ben biraz daha yakın olduğunu gidebiliriz olması, büyük”.

sertleştirilmiş kentsel yol savaşçıları aksine – –

eklendi gidip seçeneği ötesinde, savunucuları daha az deneyimli biniciler ikna etmeyi umuyoruz. gürültülü ve kalabalık şehir sokaklarında arabalar, otobüsler ve kamyonlar arasında bisiklet hakkında daha alıngan

belirlenen Park & Pedal sürü Birçok biniciler otomobil ile rekabet gerekmez Nehri boyunca gibi bisiklet yolları yakınında bulunmaktadır.

Steve Taylor, Amerikan bisikletlilerin Ligi için iletişim yöneticisi, dönem “ilgi ancak söz konusu” genellikle bisikletle gidip düşünebilirsiniz ancak uzun mesafelerde veya güvenlik korkularım tarafından cesareti kişilere uygulanır söyledi. Bunun gibi Boston modeli ve diğerleri diğer şehirler bu engelleri kaldırmaya çalışırken, dedi, üzerinde yakalamak olabilir.

Mid-Ohio Bölge Planlama Komisyonu ve Columbus, Ohio, kenti de Park & Pedal adlı bir programı, şimdi çalışmak için 5 mil ya da daha fazla sürücü taşıt için özel olarak tasarlanmış geçen Mayıs başlattı.

Bazı küçük ölçekli programlar gibi Park ve personeli bile kişiselleştirilmiş dolap gecede kendi bisiklet ve kask saklayabilirsiniz Cambridge, İngiltere’nin Üniversitesi’nde Döngüsü olarak, varlığı da vardır.

Read on Kusakhaber.com >>

Subscribe

Receive the latest news from Park & Pedal. We'll never share your email with anyone.

You have Successfully Subscribed!